Ahmet Aslan

Ahmet Aslan, 1968 yılında  Hozat’ta dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini köyü Taux’ta, ortaokul ve Lise eğitimini Hozat’ta tamamlamıştır. Kendisi gibi müzisyen usta sanatçı Mikail Aslan ile amca çocuklarıdır.Lise eğitiminin ardından  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nde eğitim görmüştür. 2008 ve 2012 yılları arasında Dünya Müzik Akademisinde okumuş ve lisans eğitimini tamamlamıştır.

1996 yılından  Almanya’da   yaşamaktadır.Sıra dışı müzik tarzı ve yorumları ile Ahmet Aslan Türkçe, Zazaca ve Kürtçe eserler seslendirerek tüm dünyada beğeni kazanan bir sanatçıdır.

Son dönemlerde Youtube video izleme sitesinde yayınlanan Minnet Eyleme parçası ile müzik severlerin  ilgisini çekmiştir. Sanatçı’nın 2. solo albümü Veyve Mılaketo (Meleklerin Dansı) Kalan Müzik tarafından yayınlanmıştır. Zazaca ve Türkçe halk şarkıları ve özgün bestelerden oluşan albüm, Ahmet Aslan’ın güçlü sesi ve oldukça sade düzenlemelerle yorumlanan eserler, Dersim’den Almanya’ya uzanan geniş bir coğrafyadan tınıları bir araya getirmiştir.

Müzik kariyerine üniversiteden sonra başladı. Bugün 3 albümü bulunmaktadır. Ayrıca müzikleri bugün “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde yer almaktadır.

Özellikle Türkiye’de O Ses Türkiye yarışmasına katılan Emre Sertkaya’nın yarışmada seslendirdiği Minnet Eylemem isimli parça ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Emre Sertkaya, Ahmet Aslan’a benzer bir tavır ile eseri seslendirmiş, usta sanatçıyı örnek aldığını dile getirmiştir.

Seslendirdiği Geberiyorum, Minnet Eylemem,Susarak Özlüyorum, Ben Hor Görme, Ervah-i Ezelde, Tanımadığım Ten, Üryan Geldim, Nem Kaldı, Dermanın Olayım, Sarı Gelin ve daha bir çok eser müzik severler tarafından büyük bir keyif ile dinlenmektedir.

İLGİLİ KİŞİLER
Burçin Birben kimdir?

Burçin Birben

Şarkıcılar
Koray Avcı kimdir?

Koray Avcı

Şarkıcılar
Banu Karaca kimdir?

Banu Karaca

Şarkıcılar
Christina Aguilera kimdir?

Christina Aguilera

Şarkıcılar
Jon McMurray kimdir?

Jon McMurray

Şarkıcılar
Berkay  Şahin kimdir?

Berkay Şahin

Şarkıcılar
Emin İgüs kimdir?

Emin İgüs

Şarkıcılar
Kahraman Deniz kimdir?

Kahraman Deniz

Şarkıcılar
Nevin Şimşek kimdir?

Nevin Şimşek

Şarkıcılar
Banu Zorlu kimdir?

Banu Zorlu

Şarkıcılar
Aaliyah kimdir?

Aaliyah

Şarkıcılar
Eylem Erener kimdir?

Eylem Erener

Şarkıcılar
Ahmet Aslan
Ahmet
Doğum Tarihi (51 yaşında)
Tunceli, Hozat
Memleket Tunceli, Hozat
Meslek Müzisyen, Şarkıcı
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Bekar
İkamet Almanya
Boy 1.77 cm
Eğitim Lisans Mezunu
Üni. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı
Popülarite #7164 (7337 kişiden)