Camila Cabello

Karla Camila Cabello Estrabao Küba-Amerika asıllı şarkıcı ve söz yazarı. Tam adı Karla Camila Cabello Estrabao olan güzel yıldız, 1997  yılında Küba’nın Cojímar şehrinde dünyaya geldi. Kendisinden küçük Sofia adında bir kız kardeşi vardır.  Annesi Küba kökenli, babası Meksika kökenlidir. 

Camila Cabello, 5 yaşında iken ailesi ile birlikte Miami’ye taşındı. 2008 yılında Amerikan vatandaşlığına kabul edilen Camila Cabello, lise eğitimi sırasında şarkıcı olmaya karar verdi.

Camila Cabello, 2012 yılında Amerika’da düzenlenen The X Factor şarkı yarışmasına katıldı. Jürinin önerisi ile Dinah Jane, Lauren Jauregui, Normani Kordei ve Ally Brooke ile birlikte Beş Kız isimli grubu kurmuşlar ve yarışmasının finalinde sahne almıştır.Grup yarışmayı üçüncülükle bitirdi

Yarışmadan sonra 2015 yılında Syco Music aracılığında Reflection, 7/27, EP Better Together isimli albümlerini müzik piyasasına sürmüştür. Grup dışında Shawn Mendes ve Machine Gun Kelly ile birlikte de şarkı yapan Camila Cabello, dikkatleri üstüne çekti.2016 yılında gruptan ayrılmıştır.

‘Crying in the Club’ isimli ilk solo teklisini ise 2017 Mayıs ayında yayınladı ve Billboard Müzik Ödüllerinde sahne aldı. Bir süre sonra ise Bruno Mars’ın 24K Magic turunun açılışını gerçekleştirdi.

Youtube hesabına ‘Havana’ isimli yeni şarkısını yükleyen Camila Cabello, birçok ülkenin müzik listesinde bir numaraya yerleşerek büyük çıkışını gerçekleştirmiş oldu.

2018 Ocak ayında Camila adını verdiği ilk stüdyo albümünü yayınladı. Camila Cabello albümünden ‘Real Friends’, ‘Never Be The Same’ ve ‘Consequences’ şarkılarını tekli olarak yayınlamıştır.

 

Foto Galeri
İLGİLİ KİŞİLER
Burak King kimdir?

Burak King

Şarkıcılar
Tom Kaulitz kimdir?

Tom Kaulitz

Şarkıcılar
Altan Çetin kimdir?

Altan Çetin

Şarkıcılar
Arif Susam kimdir?

Arif Susam

Şarkıcılar
Eypio kimdir?

Eypio

Şarkıcılar
Ferhat Tunç kimdir?

Ferhat Tunç

Şarkıcılar
Cem Adrian kimdir?

Cem Adrian

Şarkıcılar
Ceylan Ertem kimdir?

Ceylan Ertem

Şarkıcılar
Aysun Taşçeşme kimdir?

Aysun Taşçeşme

Şarkıcılar
Atiye kimdir?

Atiye

Şarkıcılar
Karol G kimdir?

Karol G

Şarkıcılar
Ahmet Akkaya kimdir?

Ahmet Akkaya

Şarkıcılar
Camila Cabello
Camila
Gerçek Ad Karla Camila Cabello Estrabao
Doğum Tarihi (22 yaşında)
Küba, Cojímar
Burç Balık
Meslek Söz Yazarı, Şarkıcı
Cinsiyet Kadın
İlişki Durumu Bekar
Boy 1.57 cm
Göz rengi Kahverengi
Eğitim Ortaöğretim Mezunu
Popülarite #2395 (7678 kişiden)