Cankan

CanKan,grubu kimdir? gerçek isimleri nedir?

Gurubun  üyesi Ayhan Malik 19 Ağustos 1978 senesinde, İstanbul’da dünyaya gelmiş ve aslen Konyalı’dır. Fatih Altıntaş ise 26 Kasım  1976 senesinde  Almanya, Gelsenkirchen’de dünyaya gelmiş olup aslen Almanyalı’dır.Fatih Altıntaş,baba tarafından aslen Elazığ’lıdır. Noter tarafından onaylanmış olan 7000 adet bestesi bulunmaktadır.

Ayhan Malik eğitim hayatını İstanbul’da, Fatih Altıntaş ise Almanya’da tamamlamıştır. Fatih Abb olarak da bilinen Fatih Altıntaş üniversiteden sonra Türkiye’ye yerleşmiştir. Fatih Altıntaş’ın müziğe olan ilgili lise dönemlerine dayanmaktadır. Ortak bir arkadaşları sayesinde bir araya gelen Fatih Altıntaş ve Ayhan Malik birlikte müzik piyasasına katılma kararı alarak “CanKan” adını verdikleri grubu kurmuşlardır.

İlk olarak 2005 senesinde “İbret Olsun” albümüyle çıkış yapan grup, albümdeki “Yar Yar” parçalarıyla büyük bir çıkış yakalamıştır.  2007 senesinde “Cayır Cayır” albümünü piyasaya süren grup albümdeki “Yaranamadım” şarkısıyla büyük bir yükseliş yakalayarak geniş bir dinleyici kitlesi elde etmeyi başarmıştır. 2008 senesinden sonra aralarında tartışmalar olduğu iddia edilen CanKan grubu yollarını ayırma kararı almış ve CanKan müzik dünyasındaki varlığını Fatih Abb tarafından sürdürmeye devam etmiştir. Uzun bir süre müziğe ara veren Fatih Abb 2016 senesine “Ölümsüz Aşk” albümüyle yeniden dinleyicisiyle buluşmuştur.

İLGİLİ KİŞİLER
Melek Mosso kimdir?

Melek Mosso

Şarkıcılar
Xece Herdem kimdir?

Xece Herdem

Şarkıcılar
Zayn Malik kimdir?

Zayn Malik

Şarkıcılar
Emre Aydın kimdir?

Emre Aydın

Şarkıcılar
Şehinşah kimdir?

Şehinşah

Şarkıcılar
Şahsanem kimdir?

Şahsanem

Şarkıcılar
Ali Erel kimdir?

Ali Erel

Şarkıcılar
Ju Jingyi kimdir?

Ju Jingyi

Şarkıcılar
Emre Şen kimdir?

Emre Şen

Şarkıcılar
Niyazi Koyuncu kimdir?

Niyazi Koyuncu

Şarkıcılar
Funda Arar kimdir?

Funda Arar

Şarkıcılar
Oya Küçümen kimdir?

Oya Küçümen

Şarkıcılar
Cankan
Cankan
Gerçek Ad Ayhan Malik,Fatih Altıntaş
Doğum Tarihi (40 yaşında)
İstanbul
Burç Aslan
Meslek Şarkıcı
Cinsiyet Erkek
Popülarite #8807 (8770 kişiden)