Deniz Erdoğan

Deniz Erdoğan 1972 yılında Hakkari'de doğdu.İlkokul yıllarında, Çankırı'da düzenlenen amatör ses yarışmasında birinci oldu.  Okulda düzenlenen bütün müzik ve folklor faaliyetlerinde hem bağlama çaldı hem de solist olarak görev yaptı. 1994 yılında İTÜ Konservatuarı'na girdi. İlk amatör müzik grubunu Antalya'da beş arkadaşıyla birlikte kurdu ve ilk konserini Antalya Yat Limanı'nda verdi.

1995 yılında aranjörü İlker Çelik ile beraber ilk albümü olan "Daha Çok Var"ın hazırlıklarına başladı. İki yıl süren bu albüm çalışmasında başta Yılmaz Erdoğan ve Yıldız Tilbe olmak üzere bir çok kişinin yardımı oldu. Bu albümün büyük bir bölümünü kendi besteleri oluşturuyordu.Besteciliğe ise 1994 yılında başladı. "Daha Çok Var" adlı albümü 1997 yılında piyasaya çıktı.

Bu çalışmaya 3 klip çekildi. İlk klip Sinan Çetin yönetiminde "Dayanmaktayım", İkinci klip Mithat Güçlü Karataş, üçüncü klip ise yine aynı yönetmen tarafından çekilen ve Yıldız Tilbe ile oynadığı "Giden mi Kalan mı" isimli parçaydı.

İlk albüm ve ilk heyecan beklediği kadar olmasa bile bir başarı sağladı. İlk albümün çıkmasından itibaren söz yazarlığı ve bestecilik yönüne daha çok ağırlık veren Deniz Erdoğan bu yönde daha çok cesaretlendi. İkinci albümü olan "Ben Sensiz Vurgunum"a 1998 yılında daha enerjik ve daha olgun bir kafayla Yıldıray Gürgen ile başladı. Bu arada Prestij Müzik'e transfer oldu. Bu albüm çalışması iki yıla yakın sürdü. Ve kafasındaki alt yapı anlayışı bu albümde Yıldıray Gürgen ile birlikte oluşturdu. 

Görev Aldığı Yapımlar Organize İşler: Sazan Sarmalı, 2018, Müzik Çok Filim Hareketler Bunlar, 2010, Müzik Neşeli Hayat, 2009, Müzik Vizontele, 2000, Oyuncu

İLGİLİ KİŞİLER
Peren Fildişi kimdir?

Peren Fildişi

Şarkıcılar
Ebru Yaşar kimdir?

Ebru Yaşar

Şarkıcılar
Edip Akbayram kimdir?

Edip Akbayram

Şarkıcılar
Luke Bryan kimdir?

Luke Bryan

Şarkıcılar
Koray Candemir kimdir?

Koray Candemir

Şarkıcılar
Ceyda ve Şeyda Tezemir kimdir?

Ceyda ve Şeyda Tezemir

Şarkıcılar
Raperin kimdir?

Raperin

Şarkıcılar
Can Yüce kimdir?

Can Yüce

Şarkıcılar
Güliz Ayla kimdir?

Güliz Ayla

Şarkıcılar
Sinan Ceceli kimdir?

Sinan Ceceli

Şarkıcılar
Özay Bakır kimdir?

Özay Bakır

Şarkıcılar
Cemre Kemer kimdir?

Cemre Kemer

Şarkıcılar
Deniz Erdoğan
Deniz
Doğum Tarihi (46 yaşında)
Hakkari
Burç Akrep
Meslek Besteci, Şarkıcı
Cinsiyet Erkek
Ebeveynler Süheyla Erdoğan, Nazım Erdoğan
Kardeşler Mustafa Erdoğan, Yılmaz Erdoğan
İlişki Durumu Evli (Elif Erdoğan ile)
Popülarite #7091 (7092 kişiden)