Gianni Versace

Dünyaca ünlü moda tasarımcısı Gianni Versace 1946 yılında İtalya Reggio Cabria’da doğmuştur. İki kardeşi daha olan Versacenin kardeşlerinin isimleri Donatella ve Santo Versace’dir. Mimarlık eğitimi alan Gianni Versace’nin annesi Francesca ise terzi olarak çalışmıştır. Bir dönem annesinin dükkanında kıyafetler tasarlamış aynı zamanda satmıştır. Mimarlık eğitiminin ardından Moda Tasarımcılığı ile uğraşmak istediği için Milano’ya taşınan Gianni Versace 1970 senesinde Gallaghan ve Genny gibi ünlü firmaların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Akabinde Complice isimli firmada çalışmaya başlamış kısa sürede performansı ile kendine öz güvenini kazanarak yine 1970 senesinin Eylül ayında ilk erkek koleksiyonu ile kadınlar için tasarladığı koleksiyonunu sunmuştur.

 Gianni Versace çok kısa sürede ismini duyurmuş ve dünyanın en ünlü isimlerini giydirmeye başlamıştır.  Bon Jovi, Tupac Shakur, Naomi Campbell ve Madonna gibi isimler ile çalışması dikkatlerden kaçmamıştır. Ayrıca Elton John, Eric Clapton, George Michael, Phil Ocllins, Michael Jackson diğer ünlü isimlerdir.Ünlü isimlerin yanı sıra tiyatro kostümleri ve sinema dizi gibi bir çok projenin kostüm çalışmalarını yapmıştır.

1996 yılında Catwalk isimli bir filmdede oyuncu olarak yer alan Gianni Versace bir dönem iç kulak kanseri hastalığı ile mücadele etmiştir. 1997 yılının Haziran ayında sabah yürüyüşüne çıktığı esnada bir dönem sohbette ettiği ve tanıdığı eşcinsel Cunanan isimli şahıs tarafından kıskançlık nedeniyle vurularak 51 yaşında öldürülmüştür.

İLGİLİ KİŞİLER
Rufat İsmayil kimdir?

Rufat İsmayil

Tasarımcılar
Ümit Benan kimdir?

Ümit Benan

Tasarımcılar
Tolga Çam kimdir?

Tolga Çam

Tasarımcılar
Erkan Özerman kimdir?

Erkan Özerman

Tasarımcılar
Nil Ertürk kimdir?

Nil Ertürk

Tasarımcılar
Umut Eker kimdir?

Umut Eker

Tasarımcılar
Işıl Reçber kimdir?

Işıl Reçber

Tasarımcılar
Gökhan İldeniz kimdir?

Gökhan İldeniz

Tasarımcılar
Yıldırım Mayruk kimdir?

Yıldırım Mayruk

Tasarımcılar
Nur Yerlitaş kimdir?

Nur Yerlitaş

Tasarımcılar
Kim Kardashian kimdir?

Kim Kardashian

Tasarımcılar
Gianni Versace
Gianni
Gerçek Ad Giovanni Maria Versace
Doğum Tarihi
İtalya, Calabria, Reggio
Ölüm Tarihi (50 yaşında)
ABD, Florida, Miami Beach
Burç Yay
Meslek Moda tasarımcısı
Cinsiyet Erkek
Çocuklar Donatella Versace, Santo Versace, Tina Versace
Popülarite #6557 (7092 kişiden)