Gülseren Budayıcıoğlu

 1947 Ankara doğumlu Gülseren Budayıcıoğlu, 1966’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. Öğrenci iken TRT Ankara radyosunda ve televizyonunda kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı. 1972’de Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. TRT’den ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ne asistan olarak girdi. 1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1982 yılında üniversitede doçent olmak üzereyken, tercihini hocalıktan değil, doktorluktan yana yaptı ve üniversiteden ayrıldı.

23 yıl Ankara’da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, Hastaları ile olan görüşmelerini kaleme aldığı Madalyonun İçi isimli kitabını çıkardı. 2005 yılında hastaların sosyal güvencelerini kullanarak Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara'nın ilk özel psikiyatri merkezini açtı. Madalyon psikiyatri merkezinde kendisi gibi başarılı hekimler ile çalıştı.

2008 yılında Günahın Üç Rengi, Hayata Dön ve Kral Kaybederse isimli eserlerini yayınladı. 2013 yılında Madalyon Psikiyatr Merkezinin Levent Şubesini açtı. Kitaplarında yılların verdiği özel tecrübeleri herkesle paylaşmak adına kitaplar yayınladı. 

2011 yılında ilk baskısı çıkan Hayata Dön dizisi İstanbullu Gelin ismiyle televizyona uyarlandı. Son olarak ‘Camdaki Kız’ kitabı ise Doğduğun Ev Kaderindir dizisine ilham kaynağı oldu.

1973 yılında Aydın Budayıcıoğlu,  ile evlendi. Bu evlilikten Hasan Murat Budayıcıoğlu,  ve Yağmur Artukmaç adlı iki çocuğu oldu. Gülseren Budayıcıoğlu, 2007 yılıda eşinden boşandı.

İLGİLİ KİŞİLER
Selman Öğüt kimdir?

Selman Öğüt

Yazarlar
Nazım Hikmet kimdir?

Nazım Hikmet

Yazarlar
Yiğit Bulut kimdir?

Yiğit Bulut

Yazarlar
Cezmi Ersöz kimdir?

Cezmi Ersöz

Yazarlar
Canan Tan kimdir?

Canan Tan

Yazarlar
Mert Vidinli kimdir?

Mert Vidinli

Yazarlar
Yaşar Kemal kimdir?

Yaşar Kemal

Yazarlar
Kaan Sezyum kimdir?

Kaan Sezyum

Yazarlar
Azra Kohen kimdir?

Azra Kohen

Yazarlar
Irmak Bahçeci kimdir?

Irmak Bahçeci

Yazarlar
Ersan Şen kimdir?

Ersan Şen

Yazarlar
Gülseren Budayıcıoğlu
Gülseren
Doğum Tarihi (73 yaşında)
Ankara
Meslek Yazar
Cinsiyet Kadın
İlişki Durumu Boşanmış (Aydın Budayıcıoğlu ile)
Popülarite #8771 (9126 kişiden)