Hugh Hefner

Hugh Hefner,  1926 tarihinde ABD Illinois, Şikago'da doğdu. 1944-1946 yıllarında ABD ordusunda askeri bir gazetede yazar olarak görev yaptı. Ardından Urbana Champaign Illinois Üniversitesinden, psikoloji, yaratıcı yazarlık ve sanat dallarında eğitim görerek Northwestern Üniversitesi'nde sosyoloji dalında ve ABD'de seks yasaları üzerine lisansüstü eğitimi aldı.Hugh Hefner, Esquire dergisinde metin yazarı olarak çalışmaya başladı.  1952 tarihinde maaşına yeterli zam yapmadıkları için ayrıldı.

Bunun üzerine 1953 yılında annesinden ödünç aldığı bin dolar parayla Playboy dergisini kurdu.Dergiyi kurduğu ilk yıllarda Playboy tarzındaki dergilerden farklı olarak o dönemin güncel konularıyla ilgili makaleler, siyasi ve kültürel yazılar yayınladı.Hefner, Ray Bradbury‘nin kaleme aldığı ve 1950'lerde kimsenin yayınlamak istemediği Fahrenheit 451 adlı kitabı da yayınladı. Kitap daha sonra François Truffaut tarafından sinemaya da uyarlandı.Görkemli malikanesinde çok sayıda genç kadınla yaşadı. Hefner, ABD Los Angeles, Holmby Hills'de Playboy Mansion'da oturmaktaydı.Hugh Hefner, 3 kez  2012 tarihinde, model ve şarkıcılık yapan 1986 doğumlu Crystal Harris ile evlendi.

Hefner, öldüğünde gömülmek üzere Westwood Village Memorial Park Mezarlığı'nda Marilyn Monroe'nın mezarının yanındaki boş yeri yıllar önce satın aldı.Hugh Hefner,  2017  Eylül tarihinde yapılan açıklamaya göre doğal nedenler ile hayatını kaybetti.

Hugh Hefner, sağlığında söylediği "Sizin ölünce cennete gitme ihtimaliniz var ama ben yaşarken cennetteyim" sözüyle çok konuşulmuştu.

İLGİLİ KİŞİLER
Bülent Yıldırım kimdir?

Bülent Yıldırım

İş Dünyası
Ekrem İncel kimdir?

Ekrem İncel

İş Dünyası
Emir Uyar kimdir?

Emir Uyar

İş Dünyası
Emre Matraş kimdir?

Emre Matraş

İş Dünyası
Muhtar Kent kimdir?

Muhtar Kent

İş Dünyası
Erdoğan Demirören kimdir?

Erdoğan Demirören

İş Dünyası
Esra Oflaz Güvenkaya kimdir?

Esra Oflaz Güvenkaya

İş Dünyası
Taner Ay kimdir?

Taner Ay

İş Dünyası
Bülent Çavuşoğlu kimdir?

Bülent Çavuşoğlu

İş Dünyası
Erkan Akdemir kimdir?

Erkan Akdemir

İş Dünyası
Eray Sünbül kimdir?

Eray Sünbül

İş Dünyası
Mustafa Koç kimdir?

Mustafa Koç

İş Dünyası
Hugh Hefner
Hugh
Gerçek Ad Hugh Marston Hefner
Doğum Tarihi
ABD, Illinois, Şikago
Ölüm Tarihi (91 yaşında)
Playboy Malikanesi
Burç Koç
Meslek İş Adamı
Cinsiyet Erkek
Çocuklar Cooper Hefner, Christie Hefner, Marston Hefner, David Hefner
İlişki Durumu Evli (Crystal Harris ile)
Boy 1.75 cm
Popülarite #7256 (7763 kişiden)