Hugh Hefner

Hugh Hefner,  1926 tarihinde ABD Illinois, Şikago'da doğdu. 1944-1946 yıllarında ABD ordusunda askeri bir gazetede yazar olarak görev yaptı. Ardından Urbana Champaign Illinois Üniversitesinden, psikoloji, yaratıcı yazarlık ve sanat dallarında eğitim görerek Northwestern Üniversitesi'nde sosyoloji dalında ve ABD'de seks yasaları üzerine lisansüstü eğitimi aldı.Hugh Hefner, Esquire dergisinde metin yazarı olarak çalışmaya başladı.  1952 tarihinde maaşına yeterli zam yapmadıkları için ayrıldı.

Bunun üzerine 1953 yılında annesinden ödünç aldığı bin dolar parayla Playboy dergisini kurdu.Dergiyi kurduğu ilk yıllarda Playboy tarzındaki dergilerden farklı olarak o dönemin güncel konularıyla ilgili makaleler, siyasi ve kültürel yazılar yayınladı.Hefner, Ray Bradbury‘nin kaleme aldığı ve 1950'lerde kimsenin yayınlamak istemediği Fahrenheit 451 adlı kitabı da yayınladı. Kitap daha sonra François Truffaut tarafından sinemaya da uyarlandı.Görkemli malikanesinde çok sayıda genç kadınla yaşadı. Hefner, ABD Los Angeles, Holmby Hills'de Playboy Mansion'da oturmaktaydı.Hugh Hefner, 3 kez  2012 tarihinde, model ve şarkıcılık yapan 1986 doğumlu Crystal Harris ile evlendi.

Hefner, öldüğünde gömülmek üzere Westwood Village Memorial Park Mezarlığı'nda Marilyn Monroe'nın mezarının yanındaki boş yeri yıllar önce satın aldı.Hugh Hefner,  2017  Eylül tarihinde yapılan açıklamaya göre doğal nedenler ile hayatını kaybetti.

Hugh Hefner, sağlığında söylediği "Sizin ölünce cennete gitme ihtimaliniz var ama ben yaşarken cennetteyim" sözüyle çok konuşulmuştu.

İLGİLİ KİŞİLER
Nazlı Deniz Kuruoğlu kimdir?

Nazlı Deniz Kuruoğlu

İş Dünyası
Esra Tekgöz Kızıltaş kimdir?

Esra Tekgöz Kızıltaş

İş Dünyası
Izzet Capa kimdir?

Izzet Capa

İş Dünyası
Mehmet Karlı kimdir?

Mehmet Karlı

İş Dünyası
Neslihan Kozanoğlu kimdir?

Neslihan Kozanoğlu

İş Dünyası
Caroline Koç kimdir?

Caroline Koç

İş Dünyası
Ali Dürüst kimdir?

Ali Dürüst

İş Dünyası
Travers Beynon kimdir?

Travers Beynon

İş Dünyası
Fidan Aslan Eroğlu kimdir?

Fidan Aslan Eroğlu

İş Dünyası
Hasan Kalyoncu kimdir?

Hasan Kalyoncu

İş Dünyası
Tarhan Telli kimdir?

Tarhan Telli

İş Dünyası
Ayberk Kalkavan kimdir?

Ayberk Kalkavan

İş Dünyası
Hugh Hefner
Hugh
Gerçek Ad Hugh Marston Hefner
Doğum Tarihi
ABD, Illinois, Şikago
Ölüm Tarihi (91 yaşında)
Playboy Malikanesi
Burç Koç
Meslek İş Adamı
Cinsiyet Erkek
Çocuklar Cooper Hefner, Christie Hefner, Marston Hefner, David Hefner
İlişki Durumu Evli (Crystal Harris ile)
Boy 1.75 cm
Popülarite #6940 (7092 kişiden)