Lütfü Savaş

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, çiftçi bir ailenin çocuğu olarak 1965 yılında Hatay'ın Yayladağı ilçesinin Dağdüzü Köyü'nde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya'da tamamlamıştır. Antakya'da değişik zanaat dallarında çıraklık yapmıştır.

1984 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girmiş, 1990 yılında mezun olmuştur. 1990-1996 yılları arasında Kayseri'nin Develi ve Balıkesir'in Burhaniye ilçelerinde TC Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlarda pratisyen hekim olarak görev yapmıştır.

1996 yılında İstanbul Okmeydanı Sosyal Sigortalar Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü'nde uzmanlık eğitimine başlamış, 2000 yılında uzmanlığını almıştır. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Adana Eğitim Araştırma Hastanesi'ne öğretim üyesi olarak girmiş, hastanenin mikrobiyoloji laboratuvarının kurulumunda önemli görevler üstlenmiştir.

2002 yılında memleketi olan Hatay'a Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kuruluşunda görev almak üzere geri dönmüştür.

Burada kurucu başhekim yardımcısı olarak çalışmıştır. Akademik ve idari alanlarda deneyimi bulunan Lütfü Savaş 2007 yılında doçentlik ünvanını almıştır.

Doç. Dr. Lütfü Savaş  2009 yerel seçiminde Antakya Belediye Başkanlığı'na aday olmuş ve belediye başkanı seçilmiştir.

 2014'de yeni kurulacak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden aday olmuş, ikinci kez Belediye Başkanı seçilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın eşi de kendisi gibi akademisyen olup, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı'nda öğretim üyesidir.

İLGİLİ KİŞİLER
Berat Albayrak kimdir?

Berat Albayrak

Siyasetçiler
Fuat Oktay kimdir?

Fuat Oktay

Siyasetçiler
Sırrı Sakık kimdir?

Sırrı Sakık

Siyasetçiler
Remzi Çayır kimdir?

Remzi Çayır

Siyasetçiler
Mustafa Tuna kimdir?

Mustafa Tuna

Siyasetçiler
Mesut Yılmaz kimdir?

Mesut Yılmaz

Oyuncular
Fahrettin Altun kimdir?

Fahrettin Altun

Siyasetçiler
Özcan Yeniçeri kimdir?

Özcan Yeniçeri

Siyasetçiler
Bayram Şenocak kimdir?

Bayram Şenocak

Siyasetçiler
Alparslan Türkeş kimdir?

Alparslan Türkeş

Siyasetçiler
Umut Oran kimdir?

Umut Oran

Siyasetçiler
Savcı Sayan kimdir?

Savcı Sayan

Siyasetçiler
Lütfü Savaş
Lütfü
Doğum Tarihi (54 yaşında)
Antakya
Burç Koç
Meslek Akademisyen, Siyasetçi
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli
Eğitim Lisans Mezunu
Üni. Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Parti Cumhuriyet Halk Partisi
Popülarite #7017 (7092 kişiden)