Muhammed Akay

1990 Mardin,Midyat doğumlu Muhammed Akay, 2004 yılında internet sektörüne adım atmış, çeşitli siteler ve tasarımlar yaparak internet dünyasında hızla yükselişe geçmiştir. Twitter’ın gönüllü çevirmenler topluluğunun sayılı çevirmenlerinden birisi olmuş ve dizi,film altyazı çevirmenliği yapmıştır. Günümüzde ise aktif olarak Sosyal Medya Uzmanlığı, Web Tasarım, Seo, Çevirmenlik, YouTube İçerik Üreticiliği, Müzik ve Oyunculuk yapmaktadır. İki üniversite bitirmiştir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesinden  mezun olmuştur.

Muhammed Akay evli ve bir çocuk babasıdır. 28 Eylül 2019′ da Midyat’ta dünyaya gelen Ali Efe Akay adında bir oğlu vardır. Serap Akay Ağırman'ın ve Türk oyuncu Selim Akay'ın abisi, ayrıca Bi Konuşalım mı Seninle? ve Doğru Adrestesin kitaplarının yazarıdır.

2017 yılında kendisine ait single çalışması, "Nevermind Official" müziği tüm müzik platformlarında yayınlanmıştır. 2019 Şubat ayı itibariyle ikinci albüm çalışması olan "Teselli 2019" albümü tüm müzik platformlarında dinleyicilere sunulmuştur. 21 Mart 2019 tarihinde 3. albüm çalışması olan "Ritmini Bul 2019" yine tüm müzik platformlarında yayınlanmıştır. Son olarak Nisan ayında piyasaya çıkan Öğren-Kazan adlı İnsan ve Toplum/Sosyal Medya ve İletişim kategorisindeki kitabın yazarıdır.

Hükümet Kadın, 46 Yok Olan, Patron Mutlu Son İstiyor, İçerde, Kabadayı, Sıla, Bir Bulut Olsam, Kurtlar Vadisi gibi dizi ve filmlerde rol almıştır.

İLGİLİ KİŞİLER
Barış Taşkın kimdir?

Barış Taşkın

Oyuncular
Efecan Şenolsun kimdir?

Efecan Şenolsun

Oyuncular
Alper Türedi kimdir?

Alper Türedi

Oyuncular
Cüneyt Yalaz kimdir?

Cüneyt Yalaz

Oyuncular
Bülent Polat kimdir?

Bülent Polat

Oyuncular
Gökçe Bahadır kimdir?

Gökçe Bahadır

Oyuncular
Şahin Sekman kimdir?

Şahin Sekman

Oyuncular
Uğur Taşdemir kimdir?

Uğur Taşdemir

Oyuncular
Cengiz Okuyucu kimdir?

Cengiz Okuyucu

Oyuncular
Sevinç Erbulak kimdir?

Sevinç Erbulak

Oyuncular
Nur Güven kimdir?

Nur Güven

Oyuncular
Çağlar Ozan kimdir?

Çağlar Ozan

Oyuncular
Muhammed Akay
Muhammed
Doğum Tarihi (29 yaşında)
Midyat
Burç Kova
Meslek Oyuncu, Şarkıcı, Youtuber
Cinsiyet Erkek
Çocuklar Ali Efe Akay
İlişki Durumu Evli
Boy 1.79 cm
Kilo 78 kg
Eğitim Lisans Mezunu
Üni. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi
Popülarite #9182 (9126 kişiden)