Nurullah Öztürk

TBMM Genel Kurulunda, RTÜK üyeliğine Nurullah Öztürk  seçildi

1965 yılında Eskişehir’de doğan Nurullah Öztürk, İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de, liseyi Balikesir’de tamamladı. 1984 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 

Mezuniyet sonrası, İstanbul’da 2 yıl bir eğitim kurumunda idarecilik yaptı. 1991-2002 yılları arasında Polis Akademisinde Halkla İlişkiler alanında Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından lisansüstü eğitim için İngiltere’ye gönderildi.

Galler Üniversitesinde (University of Wales), Hukuk (Kriminoloji) alanında “The Impact of Police-Public Relations on Crime Fighting: with specific reference to reporting crime.” “(-Polise yapılan suç ihbarları ışığında-: Suçla Mücadelede Polis Halk İlişkilerinin Etkisi” isimli tez ile Hukuk Yüksek Lisansını (LLM) tamamladı.Türkiye’ye döndükten sonra Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalında doktora eğitimi aldı.

2002-2003 yılları arasında TBMM’de danışman olarak görev aldı. 2003 yılında Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsünde (DİE-TÜİK) göreve başladı ve 2 yıl Daire Başkanlığı yaptı. Enstitüdeki görevi sırasında, TKY Koordinatörlüğü, Eğitim Koordinatörlüğü, Stratejik Planlama Başkan Yardımcılığı ve Etik Komisyonu üyeliği görevlerini de yürüttü.

2005 yılında Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda göreve başladı. Kısa bir süre Özel Kalem Müdürlüğü yaptıktan sonra 2005-2013 yılları arasında İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığını ve bu süre içinde eş zamanlı olarak yaklaşık 10 ay Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkan Vekilliğini yürüttü. Aynı zamanda Üst Kurulda Etik Komisyonu üyeliği ve Başkanlığı yaptı

 

İLGİLİ KİŞİLER
Selahattin Demirtaş kimdir?

Selahattin Demirtaş

Siyasetçiler
İdris Naim Şahin kimdir?

İdris Naim Şahin

Siyasetçiler
Kerim Karakoç kimdir?

Kerim Karakoç

Siyasetçiler
Sırrı Sakık kimdir?

Sırrı Sakık

Siyasetçiler
Mesut Yılmaz kimdir?

Mesut Yılmaz

Oyuncular
Namık Kemal Zeybek kimdir?

Namık Kemal Zeybek

Siyasetçiler
Burhan Sakallı kimdir?

Burhan Sakallı

Siyasetçiler
Dilan Dirayet Taşdemir kimdir?

Dilan Dirayet Taşdemir

Siyasetçiler
Beşir Atalay kimdir?

Beşir Atalay

Siyasetçiler
Murat Kurum kimdir?

Murat Kurum

Siyasetçiler
Recep Gürkan kimdir?

Recep Gürkan

Siyasetçiler
Aziz Kocaoğlu kimdir?

Aziz Kocaoğlu

Siyasetçiler
Nurullah Öztürk
Nurullah
Doğum Tarihi (54 yaşında)
Eskişehir
Memleket Trabzon
Meslek Siyasetçi
Cinsiyet Erkek
Parti Ak Parti
Popülarite #7678 (7680 kişiden)