Özgün Uğurlu

Özgün Uğurlu, ya da bilinen adıyla Özgün Türk pop müzisyenidir. 1979’da Eskişehir’de doğdu. Tek çocuk olarak büyüdü. 8 yaşındayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu’na girdi. Daha o yaştayken bile tek hayali  konservatuvara gidebilmekti. Ancak babası bu konuya pek de olumlu yaklaşmıyordu. Ama o çok direndi ve de sınav sabahı uyuya kalan babasını zorla uyandırarak konservatuvar sınavına girdi.

Sonuçlar açıklandı, viyola bölümünü kazanmıştı. Annesi ve babası ile birlikte ansiklopediden viyolayı arayıp buldu ve nasıl bir enstrüman olduğunu o zaman öğrendi. 11 yaşında tek başına Ankara’nın yolunu tuttu…

Ankara Devlet Konservatuvarı’nda yatılı olarak okumaya başladı. Bir yandan da gitar çalıyordu kendi kendine… 16 yaşındayken bu işten para kazanmaya başladı. Tabii hem gitar çalıp, hem şarkı söyleyerek.Önce kafelerde sahneye çıkmaya başladı. Okuldan kaçıyor, sahne programınıyapıyor ve gece 03’de tekrar sessizce yatakhaneye giriyordu. Yani o dönem hep kapı yerine pencereyi kullandı.

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümü'nden mezun oldu. Sözleşmeli müzisyen olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda çalıştı. Özgün'ün "Elveda" adlı ilk albümü Kasım 2005'te yayınlandı. 

 Ünlü popçu Özgün, dört yıldır birlikte olduğu müzisyen Nida Karaçar ile  2012 yılında evlendi.

Ediz adında Down Sendromlu bir oğlu olan şarkıcı Özgün: Down Sendromu'nu bir hastalık olarak görmüyorum ve sadece şunu söyleyebilirim, şaşırdım, çünkü test sonuçlarında bir şey çıkmamıştı. Zaten bunu duyduğum an değil, Ediz'i kucağıma ilk aldığım an neler hissettiğimdi önemli olan... Çok acayip bir şeydi, sanki kalbi avuçlarımda atıyordu. Biz bir bebek bekliyorduk, Allah bize melek gönderdi.

İLGİLİ KİŞİLER
Tallia Storm kimdir?

Tallia Storm

Şarkıcılar
Müştak Avcı kimdir?

Müştak Avcı

Şarkıcılar
Kazım Koyuncu kimdir?

Kazım Koyuncu

Şarkıcılar
Azerin kimdir?

Azerin

Şarkıcılar
Tuba Ekinci kimdir?

Tuba Ekinci

Şarkıcılar
Ebru Üstüntaş kimdir?

Ebru Üstüntaş

Şarkıcılar
Ufuk Beydemir kimdir?

Ufuk Beydemir

Şarkıcılar
Finneas O'Connell kimdir?

Finneas O'Connell

Şarkıcılar
Şahin Kendirci kimdir?

Şahin Kendirci

Şarkıcılar
Buray kimdir?

Buray

Şarkıcılar
Ciara kimdir?

Ciara

Şarkıcılar
Fedez kimdir?

Fedez

Şarkıcılar
Özgün Uğurlu
Özgün
Doğum Tarihi (39 yaşında)
Eskişehir
Burç Terazi
Meslek Şarkıcı
Cinsiyet Erkek
Çocuklar Ediz Uğurlu
İlişki Durumu Evli (Nida Kaçar ile)
Boy 1.70 cm
Kilo 70 kg
Eğitim Lisans Mezunu
Üni. Hacettepe Üniversitesi
Popülarite #4112 (8391 kişiden)