Selma Blair

1972 yılında Amerika, Michigan’da dünyaya gelmiştir.Yahudi kökenli Selma Blair'in ailesi Molly Ann ve Elliot I. Beitner çiftinin tek çocuğudur. İsmi İbranice Bat Sheva’dır. Hillel Day School isimli Yahudi okulunda, ardından, Cranbrook Kingswood’da ortaöğretimi tamamlamıştır. Üniversite birinci sınıfı Kalamazoo College’ okumuş, fotoğrafçılık eğitimi almış ve kendisini geliştirmek için New York’a giderek NYU’da eğitimine devam etmiştir. Fakat kısa süre sonra eğitimine Stella Adler Konservatuvarı’nda oyunculuk eğitimi üzerine devam etmiştir. New York’tan sonra ise tekrar Michigan’a dönerek, Michigan Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık, Psikoloji, Güzel Sanatlar ve İngiliz Dili bölümünden mezun olmuştur.

2004 yılında Ahmet Zappa ile evlenmiş ancak bu evliliği 2006 yılında son bulmuştur. 2011 yılında birlikte olduğu modacı Jason Bleik’ten, Arthur Saint Bleick isminde bir oğlu vardır.

2018 yılında Multipl Sklerosis (MS) hastalığına yakalandığını resmi sosyal medya üzerinden takipçilerine duyurmuştur. Uzun süredir bu hastalık ile mücadele etmektedir, Baston yardımı ile ayakta duran Selma Blair, bir açıklamasında hastalığından dolayı, bazen bir anda yere düştüğünü, elindekileri düşürdüğünü ve zihninin bulanık olduğunu dile getirmiştir.

1990’lı yıllarda dizi ve filmlerde rol alarak sinema dünyasına adım atmıştır.

Rol aldığı projeler; After,Hellboy, Bu Nasıl Sarışın, After, Ateşli ve Tatlı, Mom and Dad, Kirli Utanç, Pretty Persuasion, Sevgi ziyafeti, A Guy Thing, Kill Me Later, Poker Evi, Şüpheliler, Sis, Mothers Day, Amerikan Sırları, WAZ, In Their Skin, Babamın Kabusu, Aşağıdakiler, Mor Menekşeler, Vücut Dili,

 

Foto Galeri
İLGİLİ KİŞİLER
Tuğçe Karabayır kimdir?

Tuğçe Karabayır

Oyuncular
Muhittin Korkmaz kimdir?

Muhittin Korkmaz

Oyuncular
Ercan Bostanoğlu kimdir?

Ercan Bostanoğlu

Oyuncular
Efsane Odağ kimdir?

Efsane Odağ

Oyuncular
Helen Mirren kimdir?

Helen Mirren

Oyuncular
Hakan Altıner kimdir?

Hakan Altıner

Oyuncular
Gizem Güler kimdir?

Gizem Güler

Oyuncular
Eser Seçkin Öcek kimdir?

Eser Seçkin Öcek

Oyuncular
Gülcan Kapcami kimdir?

Gülcan Kapcami

Oyuncular
Numan Acar kimdir?

Numan Acar

Oyuncular
Nicole Neal kimdir?

Nicole Neal

Oyuncular
Selma Blair
Selma
Gerçek Ad Selma Blair Beitner
Doğum Tarihi (46 yaşında)
Amerika, Michigan
Burç Yengeç
Meslek Oyuncu
Cinsiyet Kadın
İlişki Durumu Boşanmış (Ahmet Zappa ile)
Boy 1.60 cm
Kilo 51 kg
Göz rengi Yeşil
Eğitim Lisans Mezunu
Popülarite #5609 (7678 kişiden)