Süleyman Özışık

Süleyman Özışık, 1971 Iğdır doğumludur. İlk Orta ve lise eğitimini Kars'ta tamamladı. Ailesine destek olmak amacıyla henüz çocuk yaşlarda inşaatlarda çalışan Süleyman Özışık, gittiği vatani görevinden döndükten sonra, Ağabeyi Hadi Özışık'ın medya sektöründe olması nedeniyle merak sardığı gazeteciliğe Akşam Gazetesi'nde stajla başladı. 

3 yıl ücretsiz staj döneminden sonra Milliyet Gazetesi'nde göreve başladı ve 7 yıl burada görev yaptı.  2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi'ndeki işine son verildi. 

Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık daha sonra ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilklerinden sayılacak haber sitesini kurdu.

3 yıl sonra, yani 2005 yılında farklı bir proje hayaliyle Sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu ve kısa sürede yüzbinlerin okuduğu bir gazete haline getirdi. 

2009 yılında tekrar kurucusu olduğu İnternethaber Yayın Grubu'nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı.Yazılarının büyük beğeni kazanması ile birlikte oldukça popüler olan Özışık, Türkiye'nin dört bir yanından davet edildiği konferanslarda oldukça yoğun bir dinleyici kitlesine sahiptir. Bir çok televizyon kanalının daimi konukları arasında yer alan evli 4 çocuk babası Özışık halen aktif olarak Türkiye Gazetesi'nde yazmaktadır. 

İLGİLİ KİŞİLER
Nihal Yeşiltaç Oran kimdir?

Nihal Yeşiltaç Oran

Gazeteciler
Necati Doğru kimdir?

Necati Doğru

Gazeteciler
Deniz Bayramoğlu kimdir?

Deniz Bayramoğlu

Gazeteciler
Enis Berberoğlu kimdir?

Enis Berberoğlu

Gazeteciler
Cengiz Semercioğlu kimdir?

Cengiz Semercioğlu

Gazeteciler
Mine Kırıkkanat kimdir?

Mine Kırıkkanat

Gazeteciler
Turgay Güler kimdir?

Turgay Güler

Gazeteciler
Mehmet Ali Bulut kimdir?

Mehmet Ali Bulut

Gazeteciler
Kübra Par kimdir?

Kübra Par

Gazeteciler
Mesut Yar kimdir?

Mesut Yar

Gazeteciler
Türker Ertürk kimdir?

Türker Ertürk

Gazeteciler
Doğan Şentürk kimdir?

Doğan Şentürk

Gazeteciler
Süleyman Özışık
Süleyman
Doğum Tarihi (48 yaşında)
Iğdır
Meslek Gazeteci, Yazar
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli
Popülarite #6326 (7284 kişiden)