Süleyman Özışık

Süleyman Özışık, 1971 Iğdır doğumludur. İlk Orta ve lise eğitimini Kars'ta tamamladı. Ailesine destek olmak amacıyla henüz çocuk yaşlarda inşaatlarda çalışan Süleyman Özışık, gittiği vatani görevinden döndükten sonra, Ağabeyi Hadi Özışık'ın medya sektöründe olması nedeniyle merak sardığı gazeteciliğe Akşam Gazetesi'nde stajla başladı. 

3 yıl ücretsiz staj döneminden sonra Milliyet Gazetesi'nde göreve başladı ve 7 yıl burada görev yaptı.  2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi'ndeki işine son verildi. 

Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık daha sonra ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilklerinden sayılacak haber sitesini kurdu.

3 yıl sonra, yani 2005 yılında farklı bir proje hayaliyle Sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu ve kısa sürede yüzbinlerin okuduğu bir gazete haline getirdi. 

2009 yılında tekrar kurucusu olduğu İnternethaber Yayın Grubu'nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı.Yazılarının büyük beğeni kazanması ile birlikte oldukça popüler olan Özışık, Türkiye'nin dört bir yanından davet edildiği konferanslarda oldukça yoğun bir dinleyici kitlesine sahiptir. Bir çok televizyon kanalının daimi konukları arasında yer alan evli 4 çocuk babası Özışık halen aktif olarak Türkiye Gazetesi'nde yazmaktadır. 

İLGİLİ KİŞİLER
Ahmet Yeşiltepe kimdir?

Ahmet Yeşiltepe

Gazeteciler
Murat Çelik kimdir?

Murat Çelik

Gazeteciler
Saygı Öztürk kimdir?

Saygı Öztürk

Gazeteciler
Erol Türegün kimdir?

Erol Türegün

Gazeteciler
Okan Müderrisoğlu kimdir?

Okan Müderrisoğlu

Gazeteciler
Cem Küçük kimdir?

Cem Küçük

Gazeteciler
Bilal Özcan kimdir?

Bilal Özcan

Gazeteciler
Esra Ketenci kimdir?

Esra Ketenci

Gazeteciler
Faruk Bildirici kimdir?

Faruk Bildirici

Gazeteciler
Deniz Bayramoğlu kimdir?

Deniz Bayramoğlu

Gazeteciler
Yılmaz Özdil kimdir?

Yılmaz Özdil

Gazeteciler
Enver Aysever kimdir?

Enver Aysever

Gazeteciler
Süleyman Özışık
Süleyman
Doğum Tarihi (48 yaşında)
Iğdır
Meslek Gazeteci, Yazar
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli
Popülarite #6612 (7680 kişiden)