Uğur Karakullukçu

Uğur Karakullukçu  1987 yılında  İstanbul’da doğmuştur aslen  Sivaslıdır. Lise tahsilini, İstanbul Vefa Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.   Uğur Karakullukçu,  Futbol dünyasında yaptığı yorum ve analizlerle ortaya çıkan ekranlarda seyircilerin de büyük ilgisini çekmiştir. Galatasaray kimliğiyle ön plana çıkmış, 2009 yılında  ise Gs Tv’de programlar yapmıştır.

Birçok gazete firmasında spor kategorisinde köşe yazarlığı yapmıştır. Sabah Gazetesi bünyesinde Spor Dış Haberler Sorumlusu olarak görevini devam ettirmektedir. Sabah Gazetesi adına 2016 yaz olimpiyatlarını Rio de Janeiro’da takip etmiştir.Lig Radyo, Eski Açık, Avrupa’nın Sesi, Euro 2012 Günlüğü ve Hayatım Futbol isimli programları hazırlamış ve sunmuştur.

A Spor ekranlarında Son Sayfa veya Transfer Raporu gibi önemli programlarda canlı yayınlara katılan Uğur Karakullukçu yaptığı yorumlarla  karşımıza gelmektedir. Twitter,İnstagram gibi önemli sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Uğur Karakullukçu, Ayrıca Youtube platformunda Vole kanalında Evren Göz,Evren Turhan,Ali Ece gibi profesyonel yorumcularla beraber ortak yayın yapmaktadır.

Sıkı bir How I Met Your Mother dizisi hayranıdır. Onun dışında, Fringe, House, Lost, Prison Break, Mad Men ve Dexter dizilerinide beğeni ile izlemektedir. Eski dönemlerde blog yazıları ile bir çok futbol sever tarafından takip edilmiştir. 2009 yılında PcLioN FC başlığı ile bir blog yazmıştır. Blog’unda düzenli ülke puanı analizleri, Galatasaray alt yapısı yazıları ve genç oyuncu raporları ile ilgili ciddi araştırmalar yapmış ve yazılar yazmıştır.

Uğur Karakullukçu 2017 yılında Mine Çamur ile evlenmiş hayatını mutlu bir şekilde devam ettirmektedir.

Foto Galeri
İLGİLİ KİŞİLER
Mevlana kimdir?

Mevlana

Yazarlar
Hayko Bağdat kimdir?

Hayko Bağdat

Yazarlar
Şermin Yaşar kimdir?

Şermin Yaşar

Yazarlar
Kaan Sezyum kimdir?

Kaan Sezyum

Yazarlar
Miyase İlknur kimdir?

Miyase İlknur

Yazarlar
Ahmet Altan kimdir?

Ahmet Altan

Yazarlar
Cezmi Ersöz kimdir?

Cezmi Ersöz

Yazarlar
Talha Uğurluel kimdir?

Talha Uğurluel

Yazarlar
Aslı Şafak kimdir?

Aslı Şafak

Yazarlar
Cevat Çapan kimdir?

Cevat Çapan

Yazarlar
İlker Koçaş kimdir?

İlker Koçaş

Yazarlar
Uğur Karakullukçu
Uğur
Doğum Tarihi (31 yaşında)
İstanbul
Burç Oğlak
Memleket Sivas
Meslek Spor Yorumcusu, Yazar
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli (Mine Çamur ile)
Boy 1.70 cm
Eğitim Lisans Mezunu
Üni. Yıldız Teknik Üniversitesi
Popülarite #6956 (8391 kişiden)