Zerrin Özer

Zerrin Özer, 4 Kasım 1962‘de Ankara‘da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Anne ve babasının ayrılığı çocukluk yıllarının mutsuz geçmesinin en büyük sebebi oldu. Kendi çalışmasıyla 1975‘te katıldığı TRT yarışmasında birinci olmasının verdiği heyecan ve cesaretle müziğe yoğunlaştı. 1978 – 1980 yılları arasında Türkiye’nin ünlü orkestralarından, İstanbul Gelişim Orkestrası ile caz ve dans müziği yaptı. 1979 yılında çıkardığı ilk plağı “Yalvarırım” beklenen ilgiyi görmedi.

1980‘de ilk plağının hemen bir yıl ardından Orhan Gencebay imzalı şarkısı “Gönül” beklenmedik bir başarı yakaladı ve için şöhret yolunda dev bir adım oldu. 1982 yılında Paris Eyfel Kulesi‘nde “Binbir Gece” adı altında Türkiye‘yi tanıtıcı konserler verdi. Bir yıl sonra Paris’teki Olympia‘da bir resital için sahneye çıktı. 1988‘de “Bırak Ellerimi ,ardından 1989‘da “Dünya Tatlısı” albümünü çıkardı. Müzik çalışmalarına “Dünya Tatlısı” albümünün ardından iki sene ara verdi. Takvimler 1991‘i gösterdiğinde “İşte Ben” albümüyle hayranlarının karşısındaydı. “İşte Ben” albümü bir çok ödüle layık görüldü.

Hızlı başlayan 90’lı yıllar Özer için üzücü devam etti. Önce evliliği sona erdi ardından bir çok sağlık problemi ile karşı karşıya kaldı. 2000 senesinde piyasaya çıkarttığı “Bir Zerrin Özer Arşivi” adlı toplama albüm ile sanat hayatında ikinci kez en iyi albüm ödülünü kazanan Özer, 2001 senesinde Ben adlı bir toplama albüm daha çıkarttı. 2002 yılında, uzun bir aradan sonra ilk stüdyo albümü olan Ben Sana ve 2005 yılında yoğun ilgi gören türkü & caz albümü Ölürüm Ben Sana‘yı çıkarttı. Ölürüm Ben Sana albümü, Altın Plaködülüne layık görüldü. 

Zerrin Özer, 1990 yılında kendisi gibi şarkıcı ve sanatçı olan Alper Önal ile evlenmiş fakat bu evlilikleri 1 yıl kadar sürmüştür. 1991 yılında Alper Önal ile boşanan Zerrin Özer, 2006 yılında Levent Süren ile evlenmiş ve bu evlilikleri de 2 yıl kadar sürebilmiştir.Zerrin Özer en son gelen haberlere göre doktor hatası ve heyecanı yüzünden tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

İLGİLİ KİŞİLER
Zayn Malik kimdir?

Zayn Malik

Şarkıcılar
Alpay kimdir?

Alpay

Şarkıcılar
Berna Tan kimdir?

Berna Tan

Şarkıcılar
Melihat Gülses kimdir?

Melihat Gülses

Şarkıcılar
Haktan kimdir?

Haktan

Şarkıcılar
Onur Mete kimdir?

Onur Mete

Şarkıcılar
Kalben kimdir?

Kalben

Şarkıcılar
Fatma Turgut kimdir?

Fatma Turgut

Şarkıcılar
Lil Pump kimdir?

Lil Pump

Şarkıcılar
Alperen Kekilli kimdir?

Alperen Kekilli

Şarkıcılar
Carrie Underwood kimdir?

Carrie Underwood

Şarkıcılar
Raperin kimdir?

Raperin

Şarkıcılar
Zerrin Özer
Zerrin
Doğum Tarihi (61 yaşında)
Burç Akrep
Meslek Pop Şarkıcısı
Cinsiyet Kadın
Ebeveynler Hüsniye Özarkın
Kardeşler Tülay Özer
İlişki Durumu Boşanmış (Levent Süren ile)
Boy 1.67 cm
Kilo 72 kg
Göz rengi Kahverengi
Popülarite #5019 (7416 kişiden)