Ahmet Özhan

Ahmet Katıgöz, ya da bilinen adıyla Ahmet Özhan, Türk oyuncu ve şarkıcı. 1950 tarihinde doğdu. 1960’lı yılların sonlarında İstanbul Belediye Konservatuvarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitimini tamamladı. İlk profesyonel sahne deneyimi 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosunda yaşadı. Genç yaşta sahneye çıkan Ahmet Özhan 1970’li ve 1980’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmıştır.Ahmet Özhan'nın plak çalışmalarının yanı sıra, sinema filmleri, televizyon dizi ve  televizyon kanallarında çeşitli  görevler aldı. Birçok 45’lik, plak, longplay, kaset, CD çalışmaları bulunmaktadır.Ahmet Özhan, popüler ve Klasik Türk müziğinin yanı sıra, 80’li yılların başından itibaren tasavvuf müziği çalışmaları ile ülkesinde yeni bir akımın da öncüsü oldu.

1981-1991 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu'nda ses sanatçısı olarak görev yapan Ahmet Özhan, 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun kuruluşunda yer almış ve o tarihten beri bu topluluğun Kurucu Genel Sanat yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Topluluk çalışmalarını Konya Mevlana İhtifalleri'nin yanı sıra, İstanbul Festivali gibi etkinliklerde verdiği klasik ve tasavvuf müziği konserleriyle sürdürmektedir. Sanatçı "Meşk" ismini verdiği tasavvuf albümleri projesinin ilkini 2006 yılında çıkardığı  Ramazan İlahileri albümüyle başlatmıştır. 

1.evliliği: 1976 yılında Hale Soygazi ile evlendi, 1985 yılında boşandı. 
2.evliliği: 1986 yılında Hatice Özhan ile evlendi,  2013  Ocak tarihinde boşandı. Fatma Özgül ve Özcan isimlerinde biri kız, diğeri erkek iki çocuğu vardır. 
3.evliliği: Filiz Akbulut ile 2013 Kasım tarihinde Kıbrıs'ın Lefkoşa kentinde evlendi.

Ahmet Özhan kızı Fatma Özgül'ü Albayrak ailesine gelin verdi. Ahmet Özhan'ın damadı Ömer Faruk Albayrak'ın düğünü Aralık 2017'de oldu.

İLGİLİ KİŞİLER
Ersan Er kimdir?

Ersan Er

Şarkıcılar
Jehan Barbur kimdir?

Jehan Barbur

Şarkıcılar
Murat Yaprak kimdir?

Murat Yaprak

Şarkıcılar
Della Miles kimdir?

Della Miles

Şarkıcılar
Alişan kimdir?

Alişan

Şarkıcılar
Vanessa Paradis kimdir?

Vanessa Paradis

Şarkıcılar
Coşkun Sabah kimdir?

Coşkun Sabah

Şarkıcılar
Demi Lovato kimdir?

Demi Lovato

Şarkıcılar
Katy Perry kimdir?

Katy Perry

Şarkıcılar
Onurcan Özcan kimdir?

Onurcan Özcan

Şarkıcılar
Berna Tan kimdir?

Berna Tan

Şarkıcılar
Gülben Ergen kimdir?

Gülben Ergen

Şarkıcılar
Ahmet Özhan
Ahmet
Gerçek Ad Ahmet Katıgöz
Doğum Tarihi (68 yaşında)
Şanlıurfa
Burç Başak
Meslek Oyuncu, Şarkıcı
Cinsiyet Erkek
Çocuklar Özcan Özhan, Özgül Özhan
İlişki Durumu Evli (Filiz Akbulut ile)
Göz rengi Mavi
Popülarite #4799 (7284 kişiden)