Ümit Çırak

Ümit Çırak, 1969 yılında İzmir'de doğmuştur. 1987 yılında üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde başlamıştır. Daha  sonra 1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi aldı.

1993 yılında Oğuz Aral'ın pandomim asistanlığını da yapmıştır. Yine aylı yıl Savaş Dinçel'lin yönettiği bir oyunla ilk profesyonel tiyatro oyununu oynadı. 1997 – 2002 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde pandomim öğretmenliği yapmıştır.

Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Nedim Saban’ın Tiyatrokare ve Ferdi Merter’in Çığır Sahne’sinde rol almış, ilk oyununun ardından Süper Baba dizisinde oynamış ve uzun süre tiyatro ile sinema ve televizyon dizilerini beraber yürütmüştür.

 2005 yılında bir filmde yönetmenlik üstlenmiş, reklam filmlerinde de oynamış, 2006’da Ekol Drama Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuğu Eğitmenliğine başlamıştır. 2007 kurduğu Çağdaş Sinema Oyunculuk Atölyesi`nde Ali Düşenkalkar,  Alin Taşçiyan ve Senem Oluz ile birlikte halen sinema oyunculuğu üzerine eğitim vermektedir.

Halen sinema, tiyatro ve dizi oyunculuğuna devam eden Ümit Çırak, 2009 Yılında ( 3 M.O.T.A )Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi'ni kurmuştur. Başta çocuk oyuncular olmak üzere; Aras Bulut İynemli, Keremcem, Emir Berke Zincidi, Wilma Elles gibi birçok ünlüye oyuncu koçluğu yapmaktadır.

Ümit Çırak, 1997 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro öğrencisiyken tanıştığı 17 yaşındaki Evrim Akın ile kısa bir evlilik yaptı. 6 ay sonra boşandılar. 2015 yılında Ceren Evgen ile evlenmiş bu evliliğinden bir çocuğu vardır.

Bugüne kadar Süper Baba, Eşkiya, Baba Evi, Masumiyet, Son Bakışta Aşk, Sıdıka, Meleğin Selamı, Çamur, Martılar, Kabuslar Evi, Fırtına, Son Ağa, O-kul, Taş Mektep, İbret-i Alem ve Halam Geldi gibi bir çok projede rol almıştır.

İLGİLİ KİŞİLER
Begüm Kütük kimdir?

Begüm Kütük

Oyuncular
Emre Erçil kimdir?

Emre Erçil

Oyuncular
Behzat Uygur kimdir?

Behzat Uygur

Oyuncular
Dila Aktaş kimdir?

Dila Aktaş

Oyuncular
Nuri Alço kimdir?

Nuri Alço

Oyuncular
Peter Dinklage kimdir?

Peter Dinklage

Oyuncular
Aykut Akdere kimdir?

Aykut Akdere

Oyuncular
Berfu Öngören kimdir?

Berfu Öngören

Oyuncular
Savaş Satış kimdir?

Savaş Satış

Oyuncular
Bilal İnci kimdir?

Bilal İnci

Oyuncular
Yavuz Çetin kimdir?

Yavuz Çetin

Oyuncular
Emrah kimdir?

Emrah

Oyuncular
Ümit Çırak
Ümit
Doğum Tarihi (50 yaşında)
İzmir
Meslek Oyuncu, Tiyatrocu
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli (Ceren Evgen ile)
Eğitim Lisans Mezunu
Üni. İstanbul Üniversitesi
Popülarite #7117 (7337 kişiden)